Projektēšana

SIA "Bek-Konsult" projektēšana

  • Siltumtrases SIA "Bek-Konsult" projektētāji ar LOGSTOR tehnisko speciālistu atbalstu sarežģītu siltumtrašu projektēšanā ievieš Latvijā modernās siltumtrašu projektēšanas metodes, kas ļauj ietaupīt ap 15% materiālu.

  • Katlumājas SIA "Bek-Konsult" projektē ar šķeldu kurināmas centralizētās siltumapgādes katlumājas, kā arī ar granulām un malku kurināmas katlumājas.

  • Apkure

  • Ventilācija

  • Ēku siltināšana

2016. gada 14. oktobrī SIA "Bek-Konsult" organizēja semināru par modernām siltumtrašu projektēšanas un izbūves metodēm. Seminārā priekšlasījumu sniedza rūpnīcas Logstor tehniskā atbalsta nodaļas eksperts B.K.Jepsen.

Daudziem šķiet, ka siltumtrašu projektēšana – tas ir sīkums, novilkt vienu līniju, un viss. Rūpnieciski izolēto trašu projektēšana būtiski atšķiras no kanālu siltumtrašu projektēšanas. Pieredze rāda, ka liela daļa projektētāju, darbuzņēmēju un arī pasūtītāju šīs atšķirības neizprot, rezultātā tiek realizēti projekti, kuros ir nevajadzīgs materiālu pārtēriņš. Patiesībā nepieredzējis projektētājs var radīt papildu izmaksas trašu materiāliem par 10–15%, bet tehniskā projekta izmaksas trasēm nepārsniedz 2–4%. Konkursos par projektēšanu būtu jāņem vērā ne tikai cena, bet arī pieredze un izpratne par rūpnieciski izolēto sistēmu projektēšanu atbilstoši standartam EN 13941.

  23 gadu laikā SIA "Bek-Konsult" ir izstrādājis vairāk kā 390 tehniskos projektus (būvprojekti) (kopumā 83 apdzīvotām vietām). Vidēji ap 17 projektiem gadā. 

 Vairākās Latvijas pilsētās lielākā daļa siltumtrašu un siltummezglu projekti ir izstrādājis SIA "Bek-Konsult" un siltumtīkli izbūvēti ar "Logstor" "conti" rūpnieciski izolētajām caurulēm. Tādas ir Aizpute, Bauska, Cēsis, Jēkabpils, Limbaži, Seda, Valka.
 Ar šķeldu kurināmas katlumājas – Vecumnieki, Madona, Barkava, Līvāni, Olaine, Valmiera. (skatīt karti un sarakstu)