top of page

Projektēšana

SIA "Bek-Konsult" projektēšana

Siltumtrases

SIA "Bek-Konsult" projektētāji ar LOGSTOR tehnisko speciālistu atbalstu sarežģītu siltumtrašu projektēšanā ievieš Latvijā modernās siltumtrašu projektēšanas metodes, kas ļauj ietaupīt ap 15% materiālu.

Katlumājas

SIA "Bek-Konsult" projektē ar šķeldu kurināmas centralizētās siltumapgādes katlumājas, kā arī ar granulām un malku kurināmas katlumājas.

2016. gada 14. oktobrī SIA "Bek-Konsult" organizēja semināru par modernām siltumtrašu projektēšanas un izbūves metodēm. Seminārā priekšlasījumu sniedza rūpnīcas Logstor tehniskā atbalsta nodaļas eksperts B.K.Jepsen.

Daudziem šķiet, ka siltumtrašu projektēšana – tas ir sīkums, novilkt vienu līniju, un viss. Rūpnieciski izolēto trašu projektēšana būtiski atšķiras no kanālu siltumtrašu projektēšanas. Pieredze rāda, ka liela daļa projektētāju, darbuzņēmēju un arī pasūtītāju šīs atšķirības neizprot, rezultātā tiek realizēti projekti, kuros ir nevajadzīgs materiālu pārtēriņš. Patiesībā nepieredzējis projektētājs var radīt papildu izmaksas trašu materiāliem par 10–15%, bet tehniskā projekta izmaksas trasēm nepārsniedz 2–4%. Konkursos par projektēšanu būtu jāņem vērā ne tikai cena, bet arī pieredze un izpratne par rūpnieciski izolēto sistēmu projektēšanu atbilstoši standartam EN 13941.

28 gadu laikā SIA "Bek-Konsult" ir izstrādājis vairāk kā 500 projektus (būvprojekti) (kopumā 90 apdzīvotām vietām). Vidēji ap 17 projektiem gadā. 

Rīgā - AS “Rīgas siltums” vajdzībām izstrādāti vairāk kā 90 siltumtīklu projektu, tai skaitā pirmais Latvijā - 520 m bezkanālu siltumtīklu projekts ar DN 1200 rūpnieciski izolētām caurulēm, realizēts 2019. gadā, izbūvēts ar AS “Logstor” ražotām caurulēm, SIA “Bek-Konsult” veica cauruļu apvalku elektrometināmo savienojumu montāžu.

Latvijas pilsētās lielākā daļa siltumtrašu un siltummezglu projekti ir izstrādājis SIA "Bek-Konsult" un siltumtīkli izbūvēti ar "Logstor" "conti" rūpnieciski izolētajām caurulēm. Tādas ir Aizpute, Bauska, Cēsis, Jēkabpils, Limbaži, Seda, Valka.


Ar šķeldu kurināmas katlumājas – Vecumnieki, Madona, Barkava, Līvāni, Olaine, Valmiera. (skatīt karti un sarakstu)

Apkure
Ventilācija
Ēku siltināšana
​SIA "Bek-Konsult"​ projektēšana
bottom of page